Laser frakcyjny CO2 – wygładzanie i regeneracja skóry

Wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2

 

Stosowany do wygładzania skóry oraz redukcji zmarszczek i blizn laser CO2 ze skanerem, stanowił tzw. „złoty standard” w dermatologii estetycznej w ciągu 2 ostatnich dekad XX w. Osiągano nim doskonałe efekty. Jednak zabiegi z jego użyciem nie były popularne ze względu na silny obrzęk i zaczerwienienie, utrzymujące się przez kilka tygodni oraz długi czas powrotu do normalnego stanu skóry, a także duże prawdopodobieństwo powikłań.

Nowe, frakcyjne lasery CO2,przy pomocy mikroskopijnej wiązki, działają skuteczniej i umożliwiają szybszy powrót do normalnego wyglądu.

 

Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 w dermatologii estetycznej

Dzięki swojej wszechstronności laser frakcyjny CO2, o długości fali 10,600 nm.,oferuje bardzo szerokie pole zastosowań chirurgicznych, jak i estetycznych, umożliwiając niezwykle skuteczne leczenie wszelkich niedoskonałości skóry.

 

Wskazania do zabiegów prowadzonych laserem CO2:

  • blizny zanikowe, potrądzikowe, pooperacyjne i oparzeniowe

  • zmiany na powierzchni skóry wywołane fotostarzeniem

  • zmarszczki wokół oczu i ust

  • wiotkość skóry

  • przebarwienia

  • rozstępy

  • wiotkość skóry np.: ramion, brzucha

 

Na czym polega zabieg?

 

Przy frakcyjnym wygładzaniu skóry mikroskopijna wiązka laserowa prowadzona skanerem “dziurkuje” skórę tysiącami mikrokraterów, zawsze pozostawiając pomiędzy nimi siatkę nieuszkodzonej powierzchni skóry. Każdy obszar poddany działaniu wiązki laserowej, otoczony zostaje warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu, co zapoczątkowuje jego przebudowę, a w efekcie prowadzi do wzrostu jędrności skóry.

 

Rezultaty

 

Pełna przebudowa kolagenu trwa od 3 do 6 miesięcy. W tym okresie skóra stale poprawia swój wygląd.  Szybki proces gojenia, w trakcie którego następuje regeneracja skóry, zaczyna się od nieuszkodzonych jej stref.

 

W ciągu 48 godzin po zabiegu laserem CO2 proces tworzenia nowych komórek skóry(keratynocytów) jest zakończony, anaskórek nad uszkodzeniami zostaje odbudowany
i podejmuje swoje funkcje. W tym samym czasie powstaje również nowy kolagen.

 

Efektem zabiegu prowadzonego jest pełna regeneracja skóry, spłycenie blizn, rozstępów, ujędrnienie i pogrubienie skóry, spłycenie lub likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów i usunięcie efektów fotostarzenia skóry.

 

Pierwsze efekty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego intesywności. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2, jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i znacznie krótszym czasie gojenia.

 

Należy jednak pamiętać, że podczas jednego zabiegu laser działa tylko na 10 -20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 – 4 zabiegów.