Metoda ta wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do regeneracji.
Polega na pobraniu krwi własnej pacjenta, która następnie zostaje poddana odwirowaniu. Dzięki temu płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników krwi, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Tak uzyskany koncentrat bogatopłytkowy wstrzykuje się w wybrane miejsca skóry, z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.
Płytki krwi uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry substancji, zwanych czynnikami wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one obecne w skórze komórki –fibroblasty, do tworzenia nowego kolagenu. Wspomagają również procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, czyli poprawiają ukrwienie skóry oraz aktywują komórki macierzyste, z których powstają nowe komórki skóry.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Metoda ta od dekady stosowana jest z ogromnymi sukcesami w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Jest szczególnie przydatna w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.
rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
przebudowa włókien kolagenowych
poprawa ukrwienia skóry
wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
zahamowanie wypadania włosów oraz ich odrost
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych.