ULTHERA – ultradźwiękowy lifting skóry

Co to jest system Ulthera?


To najnowsza kategoria zabiegów przeznaczonych do niechirurgicznego liftingu skóry różnych okolic ciała, głównie twarzy.
 

Na czym polega zabieg?

 

Metoda polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w skórze, w wybranych miejscach i na określonej głębokości, co skutkuje punktową koagulacją (uszkodzeniem) kolagenu. Precyzyjny wybór miejsca działania ultradźwięków jest możliwy dzięki ekranowi USG, który umożliwia wgląd w tkankę. Działanie ultradźwięków na kolagen powoduje natychmiastowe obkurczenie skóry oraz inicjuje produkcję nowego, ulepszonego kolagenu, co w efekcie skutkuje stopniowym ujędrnieniem skóry i poprawą jej napięcia.

Podczas zabiegu wykonuje się za pomocą ultradźwięków w skórze ponad 10 000 punktów koagulacji na różnej głębokości – w skórze właściwej i głębiej, pod skórą, bez naruszenia powierzchni skóry, co powoduje, że zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Regeneracja włókien kolagenowych pomaga powstrzymać wiotczenie  skóry i przywrócić jej jędrność.

Ponieważ zabiegi dotyczą głębokich warstw skóry, mogą one współdziałać z innymi zabiegami, wykonywanymi powierzchownie.

 

Rezultaty


Rezultaty pojawiają się stopniowo, w okresie 30 –  90 dni po zabiegu. Efekt utrzymuje się przez minimum jeden rok lub dłużej, co zależy od wyjściowego stanu skóry oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Regeneracja włókien kolagenowych pomaga skórze powstrzymywać efekt grawitacyjny (opadanie skóry).