O mnie

DR NAUK MEDYCZNYCH

Aleksandra Rymsza

m
SPECJALISTA DERMATOLOG

Ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W Klinice Dermatologii i Alergologii uzyskałam specjalizację II stopnia w dziedzinie dermatologii i wenerologii oraz tytuł doktora nauk medycznych.

Jestem członkiem American Academy of Aesthetic Medicine, World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine, Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Sekcji Medycyny Estetycznej działającej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej.

Obecnie przyjmuję i współpracuję z jedną z najbardziej prestiżowych klinik w Warszawie – Kliniką Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt.

Od ponad 20 lat zajmuję się leczeniem schorzeń skóry i włosów, a od 2006 roku również dermatologią estetyczną.
Skóra jest moją pasją, nieustająco poszerzam swoje horyzonty poszukując najlepszych metod dbania o nią.
W pracy pomagam pacjentom ocenić ich potrzeby i dobrać najlepsze terapie.

Wykonuję zabiegi z użyciem między innymi kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, laserów i skoncentrowanych ultradźwięków, ale szczególnie ważnym dla mnie obszarem poszukiwań są nasze własne możliwości regeneracyjne.

Specjalizuję się w profilaktyce przeciwstarzeniowej i zaawansowanych technikach odmładzania skóry z użyciem naszych własnych tkanek.  Wykorzystuję do tego między innymi osocze bogatopłytkowe, tkankę tłuszczową i komórki macierzyste. W tym ostatnim temacie współpracuję z jednym z najlepszych ośrodków w Stanach Zjednoczonych, na Florydzie.

Podczas licznych kongresów i kursów, w tym międzynarodowych, wciąż poszerzam swoją wiedzę o zabiegach i produktach pielęgnacyjnych, w wolnym czasie czytam i próbuję nowości, po to, aby zdobyte umiejętności zastosować w codziennej praktyce.